جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ کارگزار بیمه روستایی و عشایری در بخش مرکزی شهرستان چالوس گفت: تاکنون 1700 نفر از بیمه روستایی و عشایری در شهرستان چالوس بهره مند شدند
به گزارش مرزن نیوز، عیسی میردار در سومین نشست ستاد شهرستانی صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر شهرستان، با بیان اینکه سهمیه شهرستان چالوس بر حسب دستور استاندار محترم در راستای بیمه روستایی و عشایری 4 هزار نفر است که باید تا پایان سال جاری محقق شود گفت: تا کنون 1700 نفر از این بیمه در شهرستان بهره مند شدند که اکثر آن مربوط به بخش مرکزی و حدود 500 نفر نیز از بخش مرزن آباد می باشند.
وی با تاکید بر همکاری مجموعه مسوولان شهرستان در معرفی بیمه روستایی و عشایری و مزایای آن به مردم افزود: شهرداری های سه گانه شهرستان می توانند با نصب بنرهای مربوطه یاری رسان ما در این راستا باشند.
میردار مستمری پیری و از کار افتادگی را یکی از مزایای عضویت این بیمه دانست و گفت: چنانچه افراد بیمه شده در صورت تایید کمیسیون‌های پزشکی از کار افتاده تلقی شوند تا پایان عمر از مزایای مستمری از کارافتادگی برخوردار می شوند.
کارگزار بیمه روستایی و عشایری در بخش مرکزی شهرستان چالوس همچنین تاکید کرد: همکاری و اختصاص بخشی از سخنان ائمه محترم جمعه و پیشنمازان مساجد محلات و روستاها نیز می تواند نقش مهمی را در معرفی مزایای این بیمه در بین مردم ایفا نماید.وی با اشاره به تعداد بالای کارگران هتل ها، مجموعه های گردشگری و رستورانها بویژه در محورهای کناره و کندوان گفت: طبق برآورد ما شاید حدود 70 درصد این کارگران از بیمه برخوردار نباشند. در صورت همکاری متولیان امر این آمادگی را داریم تا با برپایی دیدارهای چهره به چهره این قشر از جامعه را نیز با این بیمه آشنا سازیم.
میردار تاکید کرد: ما از آیتم های تبلیغاتی فراوانی مثل بنر بویژه در ورودی روستاها و دیدارهای چهره به چهره استفاده کردیم اما توفیق بیشتر در این مورد نیازمند همکاری بیشتر از سوی روسای ادارات، ائمه جمعه و بخشداران است.
کارگزار بیمه روستایی و عشایری در بخش مرکزی شهرستان چالوس ادامه داد: چون این بیمه شامل آیتم کشاورزی نیز می باشد دستگاه های متولی بویژه جهادکشاورزی که تاکنون نیز همکاری خوبی با ما داشته می توانند یاری رسان ما باشند.
وی افزود: پیشنهادی هم داریم مبنی بر اینکه تنخواهی برای دهیاری ها مصوب شود که بصورت چرخشی در اختیارشان قرار بگیرد تا به یاری افراد بی بضاعت که توان مالی ندارند بیایند و کمک کنند تا از این بیمه برخوردار شوند.
میردار در پایان گفت: با توجه به اینکه بیمه سلامت و بیمه روستایی ارتباط تنگاتنگ و مرتبطی باهم دارند و دولت بخش خدماتی را به این بیمه و سوابق را به بیمه روستایی واگذار کرده، بیمه سلامت هم می تواند با ما همکاری متقابل و تبادل اطلاعات داشته باشد.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن