جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ فرزاد مددی رییس شورای اسلامی روستای شهری کمک مسوولان استانی برای تکمیل منبع آب این روستا را ضروری دانست و گفت: 80 درصد ساخت منبع 230 هزار لیتری انجام شده و برای انجام 20 درصد باقی مانده آن نیاز اساسی به اعتبار داریم. فرزاد مددی در گفتگو با مرزن نیوز افزود: کلنگ این پروژه با حضور مهندس عبدی مدیرکل امور روستایی زده شده بود. در همین راستا  وی  قول داده بودند مبلغ 20 میلیون تومان به ما بدهند. از این مبلغ 10 میلیون تخصیص داده شد و بقیه آن جزو مطالبات ما می باشد. در صورت تحویل 10 میلیون تومان دیگر این پروژه تکمیل خواهد شد.
وی با اشاره به طرح هادی روستای شهری اظهارداشت: طرح هادی روستا هنوز ابلاغ نشده و همچنان بلاتکلیف هستیم. امیدوریم هرچه سریعتر این امر محقق شود تا بتوانیم برنامه های خود را در روستا اجرایی نماییم.
مددی همچنین با تاکید بر ضرورت وجود خودروی حمل زباله گفت: در حال حاضر زباله های بیرون بشم توسط دو خودرو دهیاری های گویتر و کلنو انجام می شود. در حالی که دو خودرو پاسخگوی  نیاز این منطقه نیست.
رییس شورای روستای شهری با اشاره به پروژه گازرسانی به روستاهای بیرون بشم نیز گفت: تسریع در عملیات  گازرسانی از خواسته های مردم این منطقه است. در همین رابطه پیشنهاد ما این است که پروژه از سمت کلنو به ترتیب روستاها صورت پذیرد.
مددی با بیان اینکه یک سال و نیم است که به دلیل خرابی خط مخابرات نیمی از روستای شهری فاقد تلفن می باشد افزود: با گذشت حدود دوسال  همچنان فاقد ساختمان دهیاری هستیم. در این رابطه از مدیرکل محترم امور روستایی درخواست همراهی و کمک داریم.

وی سپس با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط شورا و دهیاری روستای شهری گفت: تهیه طرح هادی روستا- اجازه دفتر دهیاری و شورای اسلامی – نصب چراغهای خیابانی در برخی نقاط روستا و تعویض  لامپها و کنتاکتور فاز شب، لایروبی چاه آب روستا- هفته ای دوبار حمل زباله روستا، لایروبی جدول و نهرهای آب روستا- مخلوط ریزی حاشیه جاده - ترمیم و نگهداری لوله کشی محل – اجرای مراسمات فرهنگی و مذهبی در طول سال- نصب گاردریل در دو طرف پل و ... از جمله اقدامات انجام شده در دو سال گذشته در این روستا بوده است.
عضو شورای اسلامی بخش مرزن آباد سپس با اشاره به مشکلات موجود در سطح این بخش گفت: کمبود آب شرب در بیرون بشم از مشکلات قدیمی این منطقه می باشد. طی بازدیدی که با حضور نماینده مجلس و مهندس جانباز رییس آب و فاضلاب کشور، فرمانداران چالوس، نوشهر و کلاردشت و مدیرکل آبفار روستایی از منطقه صورت گرفت ایشان قول 7 و نیم میلیارد تومان بودجه را برای اجرای فاز دوم پروژه ملک جوب و ایجاد تصفیه خانه در کلنو دادند که امیدواریم هرچه سریعتر محقق شود. قطعا با انجام این پروژه و تقسیم آب بین دیگر روستاهای بیرون بشم این منطقه برای همیشه از این مشکل رهایی خواهند یافت.
مددی عدم همکاری جهادکشاورزی با روستاهای مرزن آباد در راستای طرح هادی را از دیگر مشکلات روستاهای این بخش دانست و گفت: یکی دیگر از مشکلات مربوط به طرح هادی، تداخل طرح دو روستا در یکدیگر است که عدم مدیریت در این رابطه باعث برخی اختلافات بین روستاها شده است. شهری، سنگ سرک، گل کا، گویتر بنفشه ده، بیجدنو، فشکور و ... از جمله این روستاها هستند که می طلبد مسوولان امر هرچه سریعتر نسبت به حل آنها قدام نمایند.
مددی همچنین با اشاره به  نخاله های ساختمانی موجود در حاشیه جاده های بخش گفت: این نخاله ها در حاشیه جاده و راه های روستایی چهره این منطقه گردشگری را مخدوش کرده که می طلبد تا زمینی برای جمع آوری این نخاله ها در نظر گرفته شود.
وی در پایان با اشاره به راه های روستایی در این بخش نیز گفت: آسفالت پروژه طویر – ناتر نیمه کاره انجام شده و با توجه به اینکه فصل سرما نزدیک شده ضروری است که نسبت به ادامه پروژه اقدام عاجل صورت گیرد. ضمن اینکه آسفالت محور مرزن آباد- کلاردشت تا گویتر آمده و از مسوولان می خواهیم با توجه به پر تردد بودن این مسیر، این عملیات تا آخر حوزه استحفاظی بخش مرزن آباد انجام شود.
شایان ذکر است: فرزاد مددی، شورا: ایرج پولادی و  عباس پولادی  اعضای شوراو محمدرضا محمودی دهیار روستای شهری می باشند.نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن