جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ رییس شورای اسلامی شهر چالوس ترافیک دائمی و عدم برخورداری از پارکینگ در مرکز شهر چالوس را یکی از مشکلات و معضلات دائمی این شهر طی سالهای گذشته دانست و گفت: در سنوات گذشته شاهد احداث پاساژها و مجتمع های تجاری بویژه در مرکز شهر بوده ایم که به دلیل نداشتن پارکینگ، بار سنگینی را بر ترافیک شهر تحمیل می کنند.
یحیی زال نژاد در گفتگو با مرزن نیوز افزود: در شوراهای گذشته یکی از بخش هایی که آسیب وارد می کرد حذف پارکینگ بود. چندین پاساژ بدون پارکنیگ ساخته شد و از کنار حذف پارکینگ هم هیچ پارکینگی خریداری نشد. اما در دوره چهارم شورا هر پولی که دریافت شد به خرید پارکینگ اختصاص یافت. در همین راستا نیز در مجموع تا کنون حدود 2 میلیارد تومان برای پارکینگ پول دریافت و هزینه شد.
وی احداث پارکینگ در چند نقطه شهر چالوس را ضروری دانست و گفت: در ابتدای فعالیت شورای اسلامی دوره چهارم مصوبه ای داشتیم که تحت هیچ  شرایطی عوارض حذف پارکنیگ جز برای خرید پارکینگ هزینه نشود. از کنار این پول پشت ساختان پزشکان کنار بانک سپه ملکی را خریداری کردیم. ملک دیگری نیز در دوستگر خریداری و برای ساماندهی ایستگاه و پارک خودروهای مسافربری در نظر گرفته شد. هم اکنون نیز 700 میلیون تومان داریم که ملک همجوار پشت ساختان پزرشکان را خریداری نموده و احداث پارکینگ طبقاتی را شروع کنیم.
رییس شورای اسلامی شهر چالوس با تاکید بر تلاش بیشتر جهت احداث پارکینگ در سطح شهر گفت: در همین راستا طی مصوبه شورای اسلامی شهر در نظر داریم تا از کسانی که قصد ساخت و ساز پاساژ  و مجتمع تجاری بویژه در مرکز و خیابانهای اصلی را داشته باشد، در ازای احداث دو طبقه پارکینگ، یک طبقه جواز ساخت رایگان دریافت دارند.
زال نژاد در همین راستا اظهارداشت: در حال حاضر برخی از املاک  و زمین ها بویژه مرکز و خیابان اصلی شهر  مانند ملک کلانی، منصوری ، روبروی مسجد جامع و ... بایر و بلا استفاده مانده اند که مالکین آنها می توانند با کمک به شهرداری در احداث پارکینگ از شرایط خوبی که برایشان ایجاد شده استفاده نمایند تا هم در بهبود وضعیت بصری شهر  و هم کاهش ترافیک آن کمک کنند.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن