جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ مدیرکل ثبت احوال استان مازندران در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع شهرستان چالوس گفت: در سال گذشته در شهرستان چالوس، ولادت 99.8  و وفات 99.9 درصد به ثبت رسیدند که خوشبختانه این آمار در سال جاری در هر دو مورد به صد درصد رسیده و در این خصوص این شهرستان حتی از نرم سازمان هم جلوتر بوده و از وضعیت خوبی برخوردار است.
به گزارش مرزن نیوز، رجبی با بیان اینکه در دوماهه اول سال گذشته در استان 6982 مورد ولادت به ثبت رسیده بود افزود: در دو ماهه امسال با ثبت 6906 مورد ثبت ولادت شاهد یک درصد کاهش  هستیم. ضمن اینکه در دوماهه اول سال گذشته در چالوس 225 مورد ولادت به ثبت رسیده بود که این آمار در دو ماهه امسال با ثبت 214 مورد با 5 درصد کاهش مواجه بوده است.
وی همچنین با اشاره به کاهش 7 درصدی ثبت فوتی در سطح استان گفت: در دو ماهه اول سال گذشته 2791 مورد و سال جاری 2600 مورد فوتی به ثبت رسیده که کاهش  7 درصدی را نشان می دهد. همچنین در دوماهه سال گذشته در شهرستان چالوس 137 مورد فوتی و در سال جاری 116 مورد با کاهش حدود 15 درصدی به ثبت رسیده است.
مدیرکل ثبت احوال مازندران در ادامه از کاهش 8 درصدی ازدواج در مازندران طی دو ماهه ابتدای سال جاری خبر داد و تصریح کرد: در شهرستان چالوس با ثبت 205 مورد در دو ماه امسال در مقابل 201 مورد دوماهه سال قبل شاهد افزایش 2 درصدی ازدواج می باشیم.
رجبی همچنین با اشاره به کاهش 4.5 درصدی طلاق در استان با ثبت 1185 مورد در دو ماهه امسال نسبت به ثبت 1242 مورد مدت مشابه سال گذشته خبرداد و گفت: در شهرستان چالوس با ثبت 54 مورد طلاق در دو ماه ابتدایی سال نسبت به ثبت 60 مورد در مدت مشابه سال قبل با کاهش 10 درصدی مواجه هستیم.
وی با اشاره به آمار سطح تحصیلی طلاق در استان و شهرستان چالوس طی سال گذشته گفت: در سال گذشته در بخش طلاق در سطح تحصیلی زیردیپلم استان 37 درصد و چالوس 40 درصد، دیپلم در استان 37 درصد و چالوس 32 درصد، لیسانس در استان 13 درصد و چالوس 16 درصد به ثبت رسیده است.
رجبی در همین رابطه گفت: در دو ماهه امسال در استان زیردیپلم 36 درصد و چالوس 35 درصد، دیپلم استان 38 درصد و چالوس 41 درصد بوده است.  همچنین در بحث طلاق در سال گذشته 42 درصد خانم ها در استان و 85 درصد در چالوس خانه دار بودند. همچنین 36 درصد آقایان در استان و 84 درصد آقایان در چالوس دارای شغل آزاد بودند. در همین راستا در دو ماهه امسال در استان 79 درصد و در چالوس 93 درصد خانم ها خانه دار بودند. ضمن اینکه آقایان نیز در استان 69 درصد و در چالوس 88 درصد دارای شغل آزاد می باشند.
مدیرکل ثبت احوال مازندران در پایان با بیان اینکه در سال گذشته 44 درصد طلاق ها در استان و 32 درصد در چالوس در 5 سال ابتدی زندگی مشترک به وقوع پیوسته اند گفت: در دو ماهه امسال نیز هم در استان و هم در شهرستان چالوس 42 درصد طلاق ها در حالی به وقوع پیوست که زوجین در 5 سال ابتدای زندگی مشترک خود بودند.ضرورت وجود رابط در روستاها برای اعلام به موقع وقایع به اداره ثبت احوال
فرماندار چالوس نیز در این جلسه با تاکید بر ضرورت همکاری بیش از پیش دستگاه های اجرایی شهرستان برابر وظایف تعیین شده با اداره ثبت احوال گفت: آمار دقیق برای برنامه ریزی درست در سطح کلان و کشور تاثیر بسزایی دارد و برای بررسی بسیاری از پدیده ها و مسائل موجود در کشور راه گشا خواهد بود.
محمدناصر زندی با بیان اینکه برابر دستور استانداری چالوس بعنوان یکی از سه شهر استان برای بررسی و کاهش طلاق بعنوان پایلوت انتخاب شده است افزود: خوشبختانه در آمار استانی در 3 ماهه اول سال جاری در بحث طلاق کاهش داشتیم و با برنامه ریزی که در دست داریم باید این آمار با کاهش بیشتری همراه باشد.
وی از ثبت احوال بعنوان پایگاه رسمی و یکی از دستگاه های مهم و تاثیرگذار در کشور یاد و تصریح کرد:  بسیاری از برنامه های کشوری ناشی از آمارهای استخراج شده از شهرستانهاست.
زندی همچنین با تاکید بر اطلاع رسانی دقیق و اعلام به موقع بویژه وفات در روستاها به ثبت احوال اظهارداشت: شهرداری ها با توجه به اینکه گورستانهای شهری تحت نظر آنها قرار دارند همکاری بیشتری با ثبت احوال داشته باشند.
فرماندار چالوس ارایه آمار از روستاها را بسیار مهم دانست و گفت: پیشنهاد می شود یک رابط مستقیم برای ثبت احوال در روستاها در نظر گرفته شود تا وقایع ولادت و وفات درون روستاها در اسرع وقت به اطلاع ثبت احوال برسد.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن