جهت باز شدن منوی اصلی و جستجو اینجا کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه: 30009900661341

مرزن نیوز/ شهردار چالوس از افتتاح پل رینگ یک این شهر تا پایان ماه جاری خبرداد و گفت: بیش از 90 درصد عملیات احداث پل انجام شده و در مراحل پایانی و آماده سازی پل قرار داریم.
 لیرضا طاهری نسب در گفتگو با مرزن نیوز، با بیان اینکه زمان آغاز احداث پل، این موضوع را آنی دیده و به فکر آینده و چگونگی خروج خودرو از آن منطقه نبودند افزود: مساله هدایت خودروها و خروج آنها از منطقه بازار روز به سمت خیابان رادیودریا با آزادسازی مسیر بطور مستقیم در برنامه قرار دارد، اما موقتا خروجی پل را بازتر و رمپی در این نقطه تعریف می شود که خودروها به دو سمت هدایت شوند. ضمن اینکه در این خصوص با 400 دستگاه منابع طبیعی و همچنین با شرکت گاز به دلیل قرار داشتن لوله های گاز در این نقطه صحبت هایی شده تا با هماهنگی یکی از نقاط خروجی را از آن مسیر در نظر بگیریم.
شهردار چالوس در ادامه با اشاره به اجرای برنامه های مدون برای زیباسازی شهر تصریح کرد: چالوس شهری مسافرپدیر است اما سالهاست تغییری در چهره آن مشاهده نمی شود. بعنوان مثال در حال حاضر در حال ایجاد دیوار حفاظتی بتونی در بلوار رادیودریا هستیم. این پروژه برای کل مسیر رادیودریا در برنامه قرار دارد اما امسال فاز اول آن به طول حدود 800 متر اجرایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه پذیرای انتقادات سازنده و پیشنهادات شهروندان برای رفع مشکلات موجود هستم تصریح کرد: بنده شهردار واکسی نیستم، اما باید در کنار مسائل مهمی چون پروژه های زیربنایی و مهمی که در دست اجرا بوده و یا در حال پیگیری است، به زیباسازی و مبلمان شهری نیز بها داده و شهر را از چهره یکنواخت و سرد خارج کنیم. ضمن اینکه تمامی پروژه هایی که در بحث زیباسازی و مبلمان شهری توسط شهرداری در حال اجرا می باشد، پیش از این در شورای اسلامی شهر مصوب شده اند.
طاهری نسب با بیان اینکه برخی نقدهای غیرمنصفانه در خصوص زیباسازی شهر صورت می گیرد افزود: بعنوان مثال ایجاد دیوار حفاظتی بتونی برای زیباسازی در بسیاری از شهرها اجرایی شده اما در چالوس برخی افراد اذعان می دارند که شهرداری برای فرار از گاوها نسبت به این کار اقدام نموده است. اگر چه منکر وجود احشام در محدوده شهر نیستیم، اما اجرای این پروژه صرفا برای زیباسازی بوده و ربطی به وجود احشام ندارد. اما در خصوص برخورد با رهاسازی دام در سطح شهر، متاسفانه قانون محکمی نداریم، می طلبد تا مجموعه قضایی و دادستانی محترم با حکم محکمی و قاطع در این خصوص به کمک شهرداری بیاید تا نسبت به جمع آوری و برخورد با متخلفین اقدام شود.وی همچنین با تاکید بر ضرورت افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد اماکن تفریحی و پارک در شهر گفت: در حال حاضر احداث دو پارک محله ای در مناطق آبرنگ و گلسرخی که زمین های تعریف شده برای این امر وجود داشته در دست اقدام می باشد. شهرداری این آمادگی را دارد در دیگر نقاط و محلات شهر هم در صورت وجود زمین با کاربری تعریف شده نسبت به احداث پارک اقدام نماید.
شهردار چالوس همچنین بر ضرورت جذب سرمایه گذار برای پروژه هایی چون پارک جنگلی و ساماندهی رودخانه مرکز شهر گفت: در خصوص رودخانه تاکنون صحبت هایی با چند سرمایه گذار صورت گرفته اما چیزی قطعی نشد. البته شهرداری برای همکاری با سرمایه گذاران آمادگی کامل دارد . طاهری نسب همچنین با اشاره به انتقاداتی که در خصوص مرکز دفن زباله صورت می گیرد اظهارداشت: قبول داریم در این رابطه دچار مشکل هستیم اما این مشکل تنها برای امروز نیست و سالهاست که چالوس با آن مواجه است.
ما خودمان هم راضی نیستیم ولی در شرایط فعلی ناچاریم. از طرفی در خصوص احداث کارخانه زباله سوز دچار مشکلات قانونی ناشی از گذشته هستیم و از طرف دیگر هم احداث کارخانه زباله سوز نوشهر که می تواند شهرهای منطقه را از این معضل نجات دهد نیز در احال اجراست. باید این را در نظر بگیریم که علاوه بر زباله شهر چالوس، زباله بسیاری از روستاهای اطراف شهر، نمک آبرود و هچیرود هم به این مکان منتقل می شود. امیدواریم با رفع مشکلات کارخانه چالوس بتوانیم تا حدود زیادی این معضل را برطرف نماییم.
وی با اشاره به پایان آماده سازی طرح دریا  گفت: در خصوص شهر بازی، با پیمکانکار فعلی فسخ قرارداد شده، اما دو هفته به وی فرصت دادیم تا نامه استاندارد را آورده و شرایط ادامه همکاری فراهم گردد.

نوشتن نظرات

تبلیغات در مرزن نیوز

صفحه نخست دیارسبز

روزنامه دیارسبز

چاپ و تبلیغات کندو

چاپ و تبلیغات کندو

صفحه نخست دیارسبز

صفحه نخست دیارسبز

دوربین مداربسته - آریا ایمن

دوربین مداربسته - آریا ایمن